7 sierpień 2020

Areszt i dozór dla sprawców pobicia

fot. KPP Jarocin
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali osoby podejrzane o pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło w 29 lipca na jednej z ulic w centrum Jarocina. Zatrzymani usłyszeli już zarzut udziału w pobiciu i za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. Trzeci agresor, z uwagi na niepełnoletność, usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego. Wobec jednego z podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło 29 lipca br. przed godziną 23.00 na jednej z jarocińskich ulic. Kilku młodych mężczyzn podjechało autem na parking pobliskiej stacji. Gdy wyszli z samochodu zauważyli idącego druga stroną ulicy młodego mężczyznę. Podbiegli do niego i zaatakowali. Agresorzy zadawali 21-latkowi uderzenia rękoma i nogami po całym ciele. Jeden z napastników zadał ofierze dwa ciosy nożem w plecy. Spłoszeni krzykami osób znajdujących się w pobliżu, agresorzy uciekli z miejsca. Chwilę później o zdarzeniu poinformowana została Policja.

21-letnia ofiara trafiła do szpitala. Śledczy natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób biorących udział w pobiciu mężczyzny. Kilka godzin później znali już nazwiska wszystkich sprawców, a zatrzymanie ich było tylko kwestią czasu.

31 lipca do policyjnego aresztu trafili dwaj napastnicy. Okazali się nimi mieszkańcy Jarocina w wieku 20 i 16 lat. Ostatni z napastników, również 20-letni jarocinianin, trafił w ręce kryminalnych 4 sierpnia.

Obaj 20-letni agresorzy usłyszeli zarzut udziału w pobiciu przy użyciu przez jednego ze sprawców noża, gdzie czynu tego dokonali publicznie z pobudek chuligańskich. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. 16-latek, z uwagi na niepełnoletność, usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Wobec jednego z mężczyzn prokurator podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru.

Napastnik który został zatrzymany jako ostatni podejrzany jet o to, że to właśnie on zadał ciosy nosem. W związku z powyższym, na wniosek Policji i Prokuratora, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2021-09-12 17:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany