Polski Rząd wystarczająco przygotowany na wystąpienie koronawirusa w Polsce?

Dziś w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, na zaproszenie premiera Mateusza Morawieckiego, odbyło się spotkanie ws. koronowirusa. Zaproszeni zostali wojewodowie ze wszystkich województw w Kraju.
REKLAMA
Podczas spotkania omówiono plany działania na najbliższe dni oraz zweryfikowano obowiązujące procedury. Omówiono również stan przygotowań w każdym województwie.

Premier wydał również wszystkim wojewodom dyspozycję wprowadzenia w całym kraju podwyższonej gotowości szpitali, co w praktyce oznacza, że w każdej chwili mogą oni decyzją administracyjną zlecić szpitalom, np. zwiększenie bazy łóżek zakaźnych, czy zwiększenie obsady personelu. Zostali również zobowiązani, aby inspektorzy sanitarni w województwach pracowali 24 godziny na dobę.

Rząd zadeklarował również przeznaczenie dodatkowych środków na walkę z wirusem. – „Premier uruchomił dzisiaj 100 mln zł, o które za pośrednictwem wojewodów, będą mogły starać się szpitale na ewentualne przygotowania do przyjęcia zarażonych pacjentów” – przekazał Minister Michał Dworczyk.


Czy procedury i przygotowania są wystarczajace? Obyśmy nie musieli się o tym przekonywać.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2021-03-26 19:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany