2 styczeń 2021

Kolejki linowe PKL, w tym na Kasprowy Wierch i Gubałówkę, czynne

fot. PAP
Stoki narciarskie zgodnie z rozporządzeniem rządu są nieczynne do 17 stycznia. Turyści za to mogą korzystać z kolejek Polskich Kolei Linowych (PKL) na Kasprowy Wierch, Gubałówkę w Zakopanem, górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim oraz na Jaworzynę Krynicką w Krynicy.
REKLAMA

Jak powiedziała PAP Marta Lewkowicz z biura prasowego PKL, kolejki działają zgodnie z rozporządzeniem, bowiem na mocy rozporządzenia zostały zamknięte stoki narciarskie. Kolejki wożące turystów mogą jednak działać, jeżeli służą wyłącznie dla celów transportowych, a nie narciarskich.

Sprawę wyjaśniał również rzecznik rządu Piotr Müller w swoim wpisie na Twitterze: "Nie ma możliwości korzystania z wyciągów dla celów narciarskich; ograniczenia obejmują również obsługę stoków narciarskich oraz wypożyczanie sprzętu rekreacyjnego; wyciągi, czy kolejki linowe mogą być czynne, jeżeli służą wyłącznie dla celów transportowych, a nie narciarskich; nadal obowiązują ograniczenia, jeżeli chodzi o bazę noclegową".

Na mocy rozporządzenia rządu ws. ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii do 17 stycznia hotele, baseny, siłownie i dyskoteki są nieczynne, a w restauracjach jedzenie jest tylko na wynos. Ograniczona została także działalność galerii handlowych. Ze stoków narciarskich mogą korzystać tylko zawodnicy.(PAP)

autor: Szymon Bafia

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2021-09-12 17:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany