12 sierpień 2023

Element z ziemi uderzył w wirnik śmigłowca LPR

zdjęcie: Element z ziemi uderzył w wirnik śmigłowca LPR / fot. PAP
fot. PAP
Nieznany element podniesiony z ziemi uderzył w wirnik śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który w sobotnie popołudnie miał przewieźć do szpitala pacjentkę z Wijewa (pow. leszczyński, woj. wielkopolskie). Ostatecznie chorą do lecznicy przetransportowano karetką.
REKLAMA

Oficer dyżurny wielkopolskiej PSP przekazał PAP, że w sobotnie popołudnie śmigłowiec LPR został zadysponowany do Wijewa z powodu braku dostępnej karetki pogotowia. "Śmigłowiec prawdopodobnie uległ uszkodzeniu" - powiedział. Dodał, że załoga maszyny czeka na przyjazd serwisu, a poszkodowana osoba została zabrana do szpitala przez karetkę pogotowia.

Oficer prasowy PSP w Lesznie mł. kpt. inż. Dominik Wels powiedział PAP, że śmigła maszyny dotknął jakiś nieznany element podniesiony z ziemi. "Procedura jest taka, że jeżeli śmigłowiec dotknie jakiegokolwiek elementu z ziemi, to musi czekać na ocenę serwisu" - wyjaśnił. Dodał, że miejsce gdzie wylądowała maszyna do przyjazdu ekipy technicznej zabezpieczają strażacy.

Według informacji PAP śmigłowiec został zadysponowany do 68-letniej pacjentki z zawałem serca.(PAP)

autor: Szymon Kiepel

szk/ aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Jarocin
23.7°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 18:52
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2023-10-05 18:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-07 16:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-11 17:30
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-13 19:00
miejsce
Spichlerz Polskiego Rocka,...
wstęp biletowany