17 wrzesień 2023

15-miesięczne dziecko potrącone przez samochód; autem kierował nietrzeźwy ojciec

zdjęcie: 15-miesięczne dziecko potrącone przez samochód; autem kierował nietrzeźwy ojciec / fot. PAP
fot. PAP
15-miesięczne dziecko zostało potrącone w niedzielę wieczorem przy ul. Słowackiego w Gnieźnie (woj. wielkopolskie); autem kierował nietrzeźwy ojciec. Dziecko zostało zabrane śmigłowcem LPR do poznańskiego szpitala.
REKLAMA

Jak powiedziała PAP oficer prasowa KPP w Gnieźnie asp. sztab. Anna Osińska, do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 19. na ul. Słowackiego.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że nietrzeźwy obywatel Ukrainy, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, przy próbie przeparkowania pojazdu potrącił swoje 15-miesięczne dziecko, które nagle znalazło się za jego pojazdem” – powiedziała.

Dodała, że decyzją prokuratora mężczyzna został zatrzymany. Dodatkowo będzie pobrana od niego krew do dalszych badań.

„Dziecko zostało Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym zabrane do szpitala w Poznaniu. Na tę chwilę nie mamy informacji o stanie zdrowia tej dziewczynki” – powiedział.

Okoliczności wypadku są wyjaśniane. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Jarocin
25.4°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 18:52
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2023-10-05 18:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-07 16:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-11 17:30
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-13 19:00
miejsce
Spichlerz Polskiego Rocka,...
wstęp biletowany