31 marzec 2021

Premier: postanowiliśmy na całym Dolnym Śląsku powiększyć bazę łóżek

zdjęcie: Premier: postanowiliśmy na całym Dolnym Śląsku powiększyć bazę łóżek / fot. PAP
fot. PAP
Postanowiliśmy na całym Dolnym Śląsku powiększyć bazę łóżek - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Poinformował także, że do szpitala tymczasowego we Wrocławiu udało się zrekrutować 50 studentów szóstego roku medycyny.
REKLAMA

W środę premier wizytował szpitalu tymczasowym we Wrocławiu.

"Staramy się być o krok przed tym, co może nas jeszcze zaskoczyć. Niestety w sytuacjach tak dramatycznych, w jakich się znajdujemy zawsze trzeba założyć najgorszy możliwy scenariusz" - przyznał premier. "Postanowiliśmy wraz z kierowniczą kadrą medyczną powiększyć jeszcze bazę łóżek - zarówno tutaj, w szpitalu tymczasowym COVID-19, jak i w wielu jednostkach medycznych na całym Dolnym Śląsku" - mówił szef rządu.

"Jestem zbudowany w tym, że ręka w rękę z samorządami, niezależnie od tego jakie, kto barwy polityczne reprezentuje, udaje się tutaj współpracować, tworzyć nowe miejsca covidowe, ale także tworzyć odpowiednią przestrzeń do leczenia wszystkich innych schorzeń, wszystkich innych chorób, bo przecież choroby nie wybierają, musimy udostępniać miejsca, musimy mieć te miejsca i na SOR-ze, i na innych oddziałach w szpitalach" - powiedział Mateusz Morawiecki.

"Dziś usłyszałem tutaj, że do tego szpitala tymczasowego (...) udało się w bardzo szybki sposób zrekrutować, na zasadzie dobrowolnego zgłoszenia, 50 studentów szóstego roku medycyny". Jak dodał, o tych studentach najlepsi medycy mówią, że są właściwie jak lekarze. "A lekarzy nam teraz bardzo potrzeba, bo to jest najbardziej wąskie gardło" - mówił.

Jak podkreślał, innym wąskim gardłem w całej Polsce okazał się brak odpowiednich instalacji tlenowych. "Cieszę się, że również tutaj mamy bardzo duży, pojemny 60-tonowy pojemnik z dobrą logistyką dostaw właśnie dla tlenu, bo tlen daje życie, daje szanse na przeżycie bardzo wielu osobom" - podkreślał premier. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski, Rafał Białkowski

gb/ rbk/ godl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Jarocin
0.8°C
wschód słońca: 07:46
zachód słońca: 15:38
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2022-12-13 19:00
miejsce
Kontrapunkt, Jarocin, Poznańska 2
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-15 18:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-18 18:30
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-21 18:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany