7 marzec 2023

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem

zdjęcie: Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem / pixabay/142894
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem, jakie od wtorkowego wieczora może wystąpić w województwie wielkopolskim.
REKLAMA

Według IMGW, od wtorku od godz. 19, do środy do godz. 9, na terenie 12 powiatów północnej, zachodniej i centralnej części województwa po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu nawierzchnie dróg i chodników mogą zamarzać. Synoptycy prognozują, że temperatura minimalna będzie się wahać od minus 4 stopni Celsjusza do minus 1 stopnia, a temperatura minimalna przy gruncie będzie osiągać wartości od minus 6 stopni do dwóch stopni poniżej zera.

Synoptycy przewidują, że na obszarze 20 powiatów wschodniej, południowej i południowo-zachodniej części regionu oblodzenie dróg po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu wystąpi od godz. 22 do godz. 9 rano w środę. Temperatura minimalna w tej części regionu ma wynieść od minus 3 do minus jednego stopnia Celsjusza, a minimalna temperatura przy gruncie będzie oscylować pomiędzy minus 4 a jednym stopniem poniżej zera.

Trzecie ostrzeżenie wydano dla powiatów kępińskiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego na południu województwa. Oblodzenie na tym obszarze może występować w środę, od godz. 1 w nocy do godz. 9 rano. Temperatura minimalna osiągnie tam wartość od minus 2 stopni Celsjusza do zera stopni, a temperatura minimalna przy gruncie będzie się wahać od minus 3 stopni do jednego stopnia poniżej zera.(PAP)

autor: Szymon Kiepel

szk/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Jarocin
7.4°C
wschód słońca: 05:41
zachód słońca: 18:10
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2023-04-14 19:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-16 17:00
miejsce
Spichlerz Polskiego Rocka,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-23 15:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-25 19:30
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany