Rekordowa sprzedaż luksusowych apartamentów w Złotej 44 w 2019 roku

fot. nadesłane
W 2019 roku obserwowaliśmy w Polsce wyraźny wzrost apetytów na luksus, czego potwierdzeniem jest 138% wzrost liczby sprzedanych apartamentów (vs. wyniki za 2018 rok) przy Złotej 44. Sprzedaje się coraz więcej apartamentów o większych metrażach, których właściciele poszukują przestrzeni mogących pełnić rolę nowoczesnego domu w centrum stolicy. Popyt na luksusowe nieruchomości stabilnie rośnie i ma przed sobą dobre perspektywy na 2020 rok. Za metr kwadratowy apartamentu o wysokim standardzie trzeba zapłacić w Warszawie pomiędzy 5,0 a 8,5 tys. euro, w Pradze luksusowe nieruchomości są o 50-100% droższe niż te w Warszawie. Ceny w Berlinie kształtują się na poziomie nawet 20 tys. euro za m2.
Jeszcze 8 lat temu ceny w Berlinie były analogiczne do cen warszawskich. W tej chwili ceny popularnych nieruchomości są tam już dwukrotnie wyższe, a te najbardziej luksusowe stanowią średnio trzykrotność cen warszawskich. Może to prognozować przyszłe wzrosty cen dla nieruchomości również luksusowych w Polsce i oznaczać, że jest to ostatni moment na dokonanie atrakcyjnej inwestycji – tłumaczy Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development, spółki będącej jednym z inwestorów Złotej 44. 

Nowi mieszkańcy Złotej 44 zajęli łącznie ponad 4 tys. m2. Właściciel najdroższego apartamentu zapłacił za niego ponad 7 mln zł brutto i cieszy się panoramicznym widokiem na Warszawę. Natomiast największy sprzedany apartament ma powierzchnię ponad 220 m2.

Apartamenty w Złotej 44 to inwestycja, która jest w dzisiejszych realiach i warunkach rynkowych nie do powtórzenia.  Udało nam się ją zakończyć przed czasem silnego wzrostu kosztów zarówno pracy jak i materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Dzięki temu dziś mamy w ofercie luksusowe apartamenty, o ponadczasowym designie i wysokiej jakości, którą można porównać do perfekcji wykonania najbardziej znanych marek zegarków szwajcarskich, ze względu na to, że gwarantujemy ich stałą i atrakcyjną cenę.  Złota 44 przyciąga coraz więcej zamożnych Polaków, dla których ważny jest komfort i jakość życia na najwyższym poziomie  – tłumaczy Rafał Szczepański.

Osoby wybierające życie w luksusowych apartamentowcach nade wszystko doceniają ich prestiżową lokalizację, prywatność i bezpieczeństwo, czy zindywidualizowane podejście do obsługi mieszkańców. Znakiem rozpoznawczym każdego z apartamentów pokazowych w Złotej 44 jest światowy design uzupełniony wyrafinowaną sztuką. Mieszkańcy mają do dyspozycji strefą biznesowo-sportowo-relaksacyjną z 25 metrowym basenem oraz tarasem. Wnętrza apartamentów to dzieło londyńskiego, renomowanego studia projektowego Woods Bagot, a wszystkie elementy wykończenia wnętrza cechuje najwyższa jakość materiałów. Ten najwyższy budynek mieszkalny w Unii Europejskiej – słynny żagiel autorstwa Daniela Libeskinda, wciąż pozostaje wyznacznikiem luksusu nie tylko w Polsce, ale i na świecie.ZŁOTA 44 – Polska to sukces. Luksusowy jak żaden inny, apartamentowiec przy Złotej 44 w Warszawie, został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda. Wieża oferuje swoim mieszkańcom 287 niepowtarzalnych apartamentów na 52 piętrach oraz piętro rekreacyjno-sportowe z 25-metrowym basenem. Złota 44 to perfekcyjna przestrzeń do mieszkania. Najwyższą klasę budynku potwierdzają nagrody w prestiżowych konkursach – np. w International Property Awards 2015, w którym wieża została uznana za Najlepszą rezydencję w Unii Europejskiej, zdobywając główne nagrody aż w trzech kategoriach: Najlepsza inwestycja mieszkaniowa, Najlepszy apartament i Najlepszy projekt wnętrz apartamentów pokazowych. Poza tym w 2017 roku – jak wynika z badania rynku firmy doradczej Reas – Złota 44 drugi rok z rzędu została liderem sprzedaży luksusowych apartamentów w Warszawie. Inwestorami wieży są: BBI Development, spółka deweloperska notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz amerykański fundusz Amstar, który nabywa, buduje i zarządza nieruchomościami zarówno w USA, jak i na rynkach międzynarodowych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2021-03-26 19:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany