.
4 sierpień 2020

Klimatyzacja w mieszkaniu – standard czy kosztowna fanaberia?

Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja w mieszkaniu kojarzyła się z kosztowną fanaberią. Dziś coraz częściej jest to standardowe wyposażenie nieruchomości. I to niekoniecznie tych z najwyższej półki cenowej.
REKLAMA
Klimatyzacja w mieszkaniu stanie się standardem?

Klimatyzacja w mieszkaniu czy domu w takich krajach jak Hiszpania, Włochy, Grecja czy Portugalia to już standard. Wysoka temperatura panująca w nich przez znaczną część roku sprawia, że systemy chłodzące w nieruchomościach są po prostu koniecznością.

W Polsce upały trwają zwykle zaledwie kilka tygodni w roku, a ponadto nie osiągają tak wysokiego poziomu. Mimo to lokale wyposażone w klimatyzację cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Jak zaznacza Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom: na głównych rynkach mieszkaniowych w naszym kraju można spotkać coraz więcej ofert, przede wszystkim nowych czterech ścian, które są już wyposażone w klimatyzację. Co ważne, wcale nie dotyczy to wyłącznie lokali mieszkalnych z wyższej półki. Klimatyzacja na mieszkaniu przestaje być dodatkiem, za który trzeba dodatkowo zapłacić, a powoli zaczyna przenikać do standardu mieszkaniowego.
Oferty najtańszych mieszkań z klimatyzacją z rynku pierwotnego::

Opracowanie Twoje-miasto.pl dla serwisu Otodom, na podstawie danych Otodom.

Wystarczy już 178,5 tys. zł

Najtańsze klimatyzowane nowe mieszkanie w Warszawie dostępne na sprzedaż w Otodom to kawalerka o powierzchni 25 m2, usytuowana w bloku na warszawskiej Woli. Cena za tę nieruchomość wynosi 190 tys. zł. Potwierdza to tezę, że klimatyzacja powoli staje się standardem, również w tańszych nieruchomościach.

W Krakowie na najtańszy lokal z rynku pierwotnego trzeba z kolei wydać dużo więcej, bo około 250 tys. zł. Taka kwota pozwala na to, aby zostać właścicielem kawalerki, ale o większym metrażu równym 34 m2, w dzielnicy Bieżanów-Prokocim.

W Poznaniu najbardziej przystępne cenowo lokum wyposażone w klimatyzację jest wyceniane na 239 tys. zł. Nie jest to jednak kawalerka, a 2-pojowe mieszkanie znajdujące się na drugim piętrze bloku na Nowym Mieście. Zdecydowanie najtańszą ofertę w gronie czterech rozpatrywanych miast można spotkać we Wrocławiu. Nieruchomość prosto od dewelopera składające się z dwóch pokoi rozmieszczonych na zaledwie 23 mkw. kosztuje tam 178,5 tys. zł.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2021-09-12 17:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany