7 styczeń 2020

Zatrzymany za nielegalne posiadanie amunicji

fot. KPP Jarocin
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który w domu posiadał nielegalny arsenał amunicji. W czasie przeszukania u zatrzymanego zabezpieczono ostrą amunicję, pociski artyleryjskie oraz pojemnik z trotylem i innymi niebezpiecznymi substancjami. Mężczyzna usłyszał zarzuty za nielegalne posiadanie amunicji. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
REKLAMA

Pierwszego dnia nowego roku z pewnością miło wspominał nie będzie 51-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który rozpoczął go od przymusowego pobytu w policyjnym areszcie. Mężczyzna postanowił sobie postrzelać, ale bynajmniej nie z fajerwerków.

1 stycznia br. w godzinach popołudniowych dyżurny jarocińskiej komendy odebrał zgłoszenie o strzałach na terenie lasu w Brzostowie. Zdaniem zgłaszającego, nieznany mu mężczyzna strzelał z broni palnej.

Na miejsce natychmiast udały się patrole Policji, które dzięki dokładnemu opisowi zarówno strzelającego jak i pojazdu, do którego na widok zgłaszającego miał się oddalać, szybko odnalazły wskazaną osobę. Podczas przeprowadzonej na miejscu kontroli, policjanci znaleźli w pojeździe strzelbę czarno-prochową, łuski, kule oraz kapiszony. Mężczyzną, który miał strzelać w lesie okazał się 51-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który jak ustalili funkcjonariusze, był kilka lat wcześniej karany za nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jarocińskiej komendy. W tym samym czasie kryminalni udali się na przeszukanie w miejscu zamieszkania zatrzymanego. W budynku mieszkalnym znaleźli mały arsenał amunicji, który mógł stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia osób tam przebywających. Z posesji ewakuowano więc osoby tam przebywające.

Wśród zabezpieczonych przez śledczych przedmiotów były m.in. pociski artyleryjskie i karabinowe, amunicja do broni myśliwskiej i palnej, łuski. Mężczyzna przechowywał w budynku także trotyl i inne niebezpieczne substancje do wytwarzania czarnego prochu.

2 stycznia zatrzymany 51-latek, na podstawie zgromadzonego materiału procesowego, usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do lat 8.

Prokuratura Rejonowa w Jarocinie zadecydowała o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

Foto: Adam Majewski

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2021-09-12 17:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany