17 grudzień 2020

Zarzuty dla włamywaczy

Kryminalni z Jarocina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do kontenera na terenie placu budowy. Sprawcy wykorzystali nieobecność pracowników i zabrali sprzęt budowlany o wartości ponad 12 tys. zł. Śledczy odzyskali skradzione przedmioty, a podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.
REKLAMA

W miniony poniedziałek policjanci z Jarocina przyjęli zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do kontenera magazynowego znajdującego się na terenie jednej z firm prowadzących prace budowlane na terenie gminy Kotlin. Jak wynikało ze zgłoszenia, do włamania doszło dzień wcześniej w późnych godzinach wieczornych. Łupem włamywaczy miały paść maszyny budowlane w postaci zagęszczarek, łyżki od koparki, agregatu prądotwórczego oraz słupki tzw. „sierżant”. Łączna wartość skradzionego, zarówno z kontenera jak i z placu sprzętu, właściciel firmy wycenił na ponad 12 tys. zł.

W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o włamanie mężczyzn. Do pomieszczeń dla osób zatrzymanych jarocińskiej komendy trafili jeszcze tego samego dnia. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Kotlin, obaj w wieku 38 lat. Podejrzani usłyszeli zarzuty: kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Grozi im za to kara pozbawienia wolności do lat 10.

W toku przeprowadzonych przeszukań funkcjonariusze odzyskali większość z utraconych przez poszkodowanego maszyn.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2021-09-12 17:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany