4 marzec 2020

Sprawcy usiłowania rozboju z aresztami

fot. KPP Jarocin
Na trzy miesiące trafią do aresztu dwaj mężczyźni, którzy w poniedziałek usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Mężczyźni, używając gazu pieprzowego i siły fizycznej, zaatakowali w niedzielę małżeństwo wracające z koncertu. Jeden z napastników był dodatkowo poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Agresorom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło 1 marca br. ok godziny 23.45 w centrum Jarocina. Do małżeństwa, które wracało z koncertu muzycznego podeszło trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich, trzymając w ręce gaz pieprzowy, zażądał od pary wydania pieniędzy i telefonów komórkowych. Gdy mężczyzna odmówił, napastnicy użyli wobec niego gazu a następnie przewrócili i kopali po całym ciele – także po głowie. Gdy kobieta wyjęła telefon by wezwać na pomoc policję, napastnicy uciekli.

Kobieta dokładnie opisała ubiór mężczyzn i wskazała kierunek, w którym się oddalili. Dzięki temu policjanci „patrolówki” zatrzymali podejrzewanych o usiłowanie dokonania rozboju w ciągu zaledwie kilkunastu minut od zdarzenia. Cała trójka trafiła do pomieszczeń dla osób zatrzymanych jarocińskiej komendy. Pobity przez nich mężczyzna został hospitalizowany.

Jak się okazało, jeden z zatrzymanych, 16-latek, był poszukiwany celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Poszukiwany przez policję do innej sprawy był także 20-letni napastnik.

Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności kryminalni ustalili przebieg zdarzenia i udział w nim poszczególnych osób. Ustalono, że czynny udział w rozboju brali 20-latek i jego 21-letni kolega. Obaj są mieszkańcami gminy Jarocin. Usłyszeli zarzut usiłowania dokonania rozboju. Wczoraj sąd w Jarocinie, na wniosek policji i prokuratury, wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźni spędzą w areszcie najbliższe 3 miesiące. Za to przestępstwo mogą oni trafić do więzienia nawet na 12 lat.

Starsi napastnicy jeszcze dzisiaj trafią do aresztu. Ich młodszy kolega, w poniedziałek, został przewieziony do placówki wychowawczej, z której wcześniej samowolnie się oddalił.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2021-03-26 19:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany