24 grudzień 2020

Sprawcy kradzieży w rękach policjantów

fot. KPP Jarocin
Policjanci Wydziału Kryminalnego z Jarocina zatrzymali 2 osoby, które na przełomie października i listopada dokonały kradzieży części od koparki. Właściciel określił swoje starty na kwotę 6,5 tysięcy złotych. Część mienia została odzyskana. Zatrzymanym grozi nawet do 10 pozbawienia wolności.
REKLAMA

2 listopada br. Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie przyjęła zawiadomienie o kradzieży części koparki znajdującej się na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Góra. Jak wynikało z informacji przekazanej przez właściciela sprzętu, nieznani sprawcy wymontowali z maszyny części, skradli także paliwo i olej hydrauliczny. Straty jakie poniósł właściciel w wyniku przestępstwa oszacowano na blisko 6,5 tys. zł.

Współpraca jarocińskich kryminalnych z pokrzywdzonym przyniosła oczekiwane efekty i w momencie, gdy sprawcy poczuli się bezkarni, do drzwi ich mieszkań zapukali policjanci. Obaj mężczyźni zatrzymani zostali 22 grudnia. Mężczyźni są mieszkańcami gmin: Książ Wielkopolski i Nowe Miasto w wieku 24 i 22 lat.

Na podstawie zebranego materiału obu mężczyznom przedstawiono zarzuty kradzieży, 24-latek usłyszał także zarzut dotyczący usiłowania kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na okres nawet do 5 lat. W przypadku usiłowania włamania sąd sprawcę tego przestępstwa może skazać na 10 lat więzienia.

Mężczyźni przyznali się do postawionego zarzutu kradzieży. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, które już zostało przekazane właścicielowi sprzętu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2021-09-12 17:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany