13 marzec 2023

Pomimo zakazu usiadł za kierownicę i spowodował kolizję

zdjęcie: Pomimo zakazu usiadł za kierownicę i spowodował kolizję / fot. KPP Jarocin
fot. KPP Jarocin
Do lipca tego roku 22-letniego kierowcę obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów. Pomimo, że nie powinien kierować w tym czasie żadnym pojazdem mechanicznym, usiadł za za kierownicą i spowodował kolizję. Mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za niestosowanie się do jego decyzji.
REKLAMA

W sobotę o godz. 16.40 patrol policji został poinformowany przez przypadkowego kierowcę o kolizji drogowej, do której doszło na ul. Poznańskiej w Jarocinie. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zastali tam dwa samochody osobowe.

W rozmowie z kierowcami obu samochodów policjanci ustalili, że 22-latek wyjeżdżając autem marki BMW z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie kierującej samochodem marki Renault Scenic, która jechała w kierunku Cielczy doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Jak się okazało, nie tylko kolizję miał na swoim sumieniu młody kierowca. Policjanci sprawdzili 22-latka w systemach policyjnych i ustalili, że do połowy lipca br. mężczyznę obowiązuje wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wszystkich kategorii.

W związku z popełnionym wykroczeniem i stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym mundurowi nałożyli na kierowcę BMW mandat w wysokości 1500 zł i 10 punktów karnych.

Za popełnione przestępstwo, a jest nim niestosowanie się od orzeczonego wyroku sądu, mężczyzna odpowie przed sądem. Za zlekceważenie zakazu grozi mu do 3 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Jarocin
7.4°C
wschód słońca: 05:41
zachód słońca: 18:10
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2023-04-14 19:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-16 17:00
miejsce
Spichlerz Polskiego Rocka,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-23 15:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-25 19:30
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany