8 wrzesień 2022

Okradał groby, usłyszał zarzuty

zdjęcie: Okradał groby, usłyszał zarzuty / fot. KPP Jarocin
fot. KPP Jarocin
Zarzuty okradania grobów usłyszał 38-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo. Łupem rabusia padały kompozycje kwiatowe, krzyże, latarenki i inne elementy ozdobne z nagrobków. Jarocińscy policjanci zatrzymali sprawcę tych kradzieży w lipcu. Odzyskali też część skradzionych przez niego łupów. Za znieważenie miejsca spoczynku zmarłych grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Policjanci z Jarocina w maju tego roku przyjęli zawiadomienie o kradzieży dwóch wiązanek z grobu. Do kradzieży doszło na jednym z cmentarzy w powiecie jarocińskim. Zrobione na zamówienie wiązanki znajdowały się na innym cmentarzu, w innej miejscowości.

Do śledczych zaczęły napływać informacje o innych tego typu zdarzeniach, które miały miejsce na okolicznych cmentarzach. Z nagrobków ginęły nie tylko wiązanki ale także wazony, krzyże, latarki, znicze, aniołki, doniczki i inne elementy ozdobne, także mech.

Kryminalni przesłuchali potencjalnych świadków i wykonali szereg czynności, na podstawie których ustalili, że związek z ograbianiem nagrobków może mieć mieszkaniec gminy Jaraczewo. We wtorek, 12 lipca, śledczy zatrzymali podejrzewanego o dokonanie tych przestępstw i przeszukali jego posesję.

W budynkach gospodarczych odnaleźli kilkadziesiąt różnego rodzaju ozdób, wiązanek i innych elementów ozdobnych pochodzących z różnego rodzaju nagrobków. Wszystkie te elementy zostały przez śledczych zabezpieczone. Policjanci ustalili, że mężczyzna z tego procederu zrobił sobie dodatkowe źródło dochodu ponieważ skradzione z grobów ozdoby sprzedawał innym osobom.

Zatrzymany 38-latek usłyszał zarzuty ograbiania miejsc spoczynku zmarłych. Za to przestępstwo grozi mu kara więzienia od 6 miesięcy do lat 8. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Na wniosek policji prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego dozoru policyjnego.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Jarocin
9.2°C
wschód słońca: 06:47
zachód słońca: 18:33
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2022-10-08 17:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-15 16:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-15 19:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-22 18:00
miejsce
Spichlerz Polskiego Rocka,...
wstęp biletowany