29 listopad 2019

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji

W ręce mundurowych z Jarocina trafił 58-letni mężczyzna, który na "podwójnym gazie" spowodował wczoraj kolizję. Zatrzymany miał 2,9 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy na minimum 3 lata i wysokie konsekwencje finansowe.  
REKLAMA

28 listopada chwilę po godz. 16.00 dyżurny z Jarocina odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej w Wilkowyji. Jak wynikało z informacji, na ul. Powstańców Wielkopolskich zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z Zespołu Ruchu Drogowego.

Na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że kierujący samochodem marki Peugeot 206, 58-letni mieszkaniec gminy Jarocin, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, doprowadził do zderzenia z jadący z przeciwnego kierunku samochodem marki Renault Clio, którym podróżował mieszkaniec powiatu średzkiego.

Podczas wykonywania czynności mundurowi sprawdzili stan trzeźwości sprawcy zdarzenia. Okazało się, że 58-latek ma w swoim organizmie 2,9 promila alkoholu.

W związku z popełnionym przestępstwem mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu zakaz kierowania pojazdami na okres minimum 3 lat. 58-latek usłyszy także zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 2, odpowie też za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Za swoje zachowanie, brak wyobraźni, odpowiedzialności i totalną bezmyślność poniesie też konsekwencje finansowe.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Należy jednak pamiętać, że pijany kierowca stanowi ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Widząc że nietrzeźwy siada za kierownicą, należy uniemożliwić mu podróż. W przypadku podejrzenia, że p drodze jedzie pijany kierowca, informujmy policję. Eliminujmy takie osoby z ruchu drogowego i wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Wczoraj na drogach województwa wielkopolskiego, w wyniku wypadków drogowych, życie straciło pięć osób. Postarajmy się, żeby takich tragicznych dat było jak najmniej.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2021-03-26 19:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany