13 marzec 2023

Miał zbyt ciężką nogę, stracił prawo jazdy

zdjęcie: Miał zbyt ciężką nogę, stracił prawo jazdy / fot. KPP Jarocin
fot. KPP Jarocin
103 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością jechał mieszkaniec powiatu ostrowskiego na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez mężczyznę.
REKLAMA

Policjanci, którzy pełnią służbę na drogach, często, zbyt często, widzą ludzkie tragedie, spowodowane brakiem rozsądku u niektórych kierowców. Widzą ofiary śmiertelne, ludzi z poważnymi obrażeniami, zniszczone auta. I widzą rozpacz rodzin poszkodowanych oraz rozpacz kierowców, którzy swą bezmyślnością za kółkiem doprowadzili do nieszczęścia. Niestety, wtedy jest już za późno. Do widoku zabitych, rannych nie można się przyzwyczaić, ale można ich uniknąć. Jak? Wystarczy wraz z przekręceniem kluczyka w samochodzie włączyć myślenie i wyobraźnię.

Tej wyobraźni zabrakło mężczyźnie, którego policjanci namierzyli na szybkiej jeździe w niedzielę 12 marca po godzinie 20.00 w Zakrzewie.

Podczas nadzoru nad ruchem drogowym na terenie gminy Jarocin, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli samochód marki Peugeot, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, w który wyposażony jest samochód służbowy ‘drogówki” wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 103 km/h.

Pomiar został przeprowadzony na drodze powiatowej w Zakrzewie w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 38-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego przekroczył ją o 53 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł. i 13 punktami karnymi. Zostanie mu też zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i umiarkowane dodawanie gazu w samochodzie. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemnych oraz tragicznych sytuacji.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Jarocin
7.4°C
wschód słońca: 05:41
zachód słońca: 18:10
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2023-04-14 19:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-16 17:00
miejsce
Spichlerz Polskiego Rocka,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-23 15:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-25 19:30
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany