Miał prawie 2,7 promila i jechał bez prawa jazdy
Bez uprawnień za to z promilami
27 listopada kilka minut przed godziną 12.00 policjanci jadący ul. Gorzeńskiego w Wilkowyi zauważyli samochód, którego kierowca miał ewidentny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd, aby sprawdzić przyczynę chaotycznej jazdy.
Po otwarciu drzwi z wnętrza auta dało się wyczuć silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 49-letniego mieszkańca gminy Jarocin wykazało 1,30 mg/l w wydychanym powietrzu, co odpowiada blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Każdy kto siada za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu stanowi zagrożenie w ruchu drogowym - KPP Jarocin
Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę, zabezpieczyli samochód na parkingu i skierowali sprawę do wyjaśnienia. 49-latek odpowie przed sądem zarówno za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, jak i za wykroczenie polegające na kierowaniu bez wymaganych uprawnień.
- Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.
- Sąd może orzec zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres do 3 lat.
- Obowiązkowe świadczenie pieniężne nie może być niższe niż 5 000 zł w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu.
Ostateczny wymiar kary i ewentualne dodatkowe sankcje rozstrzygnie sąd.
źródło informacji: Agnieszka Zaworska / policja.pl









