12 sierpień 2022

Bezpieczny długi weekend

zdjęcie: Bezpieczny długi weekend / fot. KPP Jarocin
fot. KPP Jarocin
Zbliża się kolejny długi weekend. W związku z tym zapewne sporo osób będzie chciało wyjechać aby wypocząć poza domem. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie podczas długiego weekendu przeprowadzą działania mające na celu zapewnienie oraz poprawę bezpieczeństwa, między innymi na drogach.
REKLAMA

Długi sierpniowy weekend dla Policji będzie weekendem wzmożonej pracy a do służby zostanie skierowanych więcej patroli niż zwykle. Już od piątku 12 sierpnia do 15 sierpnia w niedzielę br. przewidywana jest kumulacja wyjazdów oraz powrotów z weekendu a co za tym idzie, znaczny wzrost natężenia ruchu na drogach, w tym drogach województwa wielkopolskiego. Policjanci będą dbać o to, by wyjazd jaki i powrót z dłuższego wolnego był jak najbardziej bezpieczny zarówno dla poruszających się samochodami jak i dla pieszych oraz rowerzystów.

Szczególna uwaga zwracana będzie na kierujących stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Przeprowadzane będą kontrole stanu trzeźwości kierowców, w szczególności przewożących dzieci (także autobusami), mundurowi będą sprawdzać prawidłowość przewożenia dzieci, czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy, w razie takiej konieczności, korzystają z fotelików i siedzisk samochodowych. W piątek przeprowadzone zostaną takze ogólnopolskie działania "Prędkość".

Policjanci będą patrolować nie tylko drogi. Pod systematyczna kontrolą będą także miejsca grupowania się ludzi, gdzie zadaniem mundurowych będzie dbałość o lad i bezpieczeństwo publiczne oraz zapobieganie wybrykom chuligańskim. Patroli mundurowych należy się spodziewać także w pobliżu akwenów, gdzie będą oni sprawdzać, czy osoby tam przebywające nie korzystają ze zbiorników wodnych w sposób niewłaściwy w szczególności, czy nie dochodzi do kąpieli w miejscach zabronionych.

Policjanci apelują o rozwagę, zarówno w podróży jak i podczas wypoczynku, bo udany będzie on wtedy, gdy będzie bezpieczny. W wielu przypadkach sami możemy zapobiegać zagrożeniom. Jeśli widzimy niewłaściwe zachowanie się osób, które stwarzają zagrożenia dla siebie samych bądź innych osób, informujmy o tym Policję.

Przypominamy także, by wyjeżdżając z domu, zabezpieczyć swoje mienie. Pozamykać dokładnie okna i drzwi do mieszkań, pochować do garażu rowery i …. poprosić sąsiadów, by od czasu do czasu zainteresowali się, czy naszej posesji nie odwiedzają pod nasza nieobecność jacyś nieproszeni goście. W wielu przypadkach czujność sąsiedzka jest nieoceniona.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Jarocin
9.2°C
wschód słońca: 06:57
zachód słońca: 18:19
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2022-10-08 17:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-15 16:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-15 19:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-22 18:00
miejsce
Spichlerz Polskiego Rocka,...
wstęp biletowany