20 lipiec 2020

Andrzej Piaseczny inicjuje akcję „Pomocne Poniedziałki”

fot. PAP
Piosenkarz w każdy poniedziałek będzie zachęcać do składania datków na jeden szczytny cel. W pierwszej odsłonie akcji „Pomocne Poniedziałki” Andrzej Piaseczny chce pomóc dwuletniemu Maciusiowi, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.
REKLAMA

„Inaugurujemy dzisiaj +Pomocne Poniedziałki+. Co to będzie? Otóż w każdy poniedziałek pozwolę sobie publikować jedną z próśb o pomoc, które do mnie trafiają. Ich liczba jest naprawdę bardzo duża. I chciałbym, żeby nikt nie czuł się niezauważony. Prawdopodobnie nie wszystkim uda się pomóc. Ale przecież warto spróbować, dlatego was proszę, żebyście się nie niecierpliwili się, kiedy co poniedziałek taka prośba zostanie opublikowana” – Piaseczny ogłosił w filmie opublikowanym na Instagramie. Piosenkarz liczy na efekt skali. Na to, że jeśli wiele osób ofiaruje choćby po dziesięć złotych, to uda się komuś choć trochę pomóc.

W pierwszym odcinku „Pomocnych Poniedziałków”, gwiazdor postanowił nagłośnić sprawę Maciusia Cieślika, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Trwa zbiórka na terapię genową dla tego dwuletniego chłopczyka z Pszczyny. Jej koszt przekracza 9 mln złotych. Do tej pory zebrano ponad 400 tys. zł. Zbiórka potrwa do 23 września.

„SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni — choroba okrutna, postępująca, a do tego jeszcze w zestawie z padaczką. Choroba ta oznacza problemy z oddychaniem, jedzeniem, brak możliwości samodzielnego funkcjonowania. Maciuś nie siada, nie chodzi, leżąc na brzuszku nie jest w stanie podnieść główki, nosi gorset, ortezy, wciąż jest rehabilitowany” – czytamy w opisie zbiórki. Chłopcu pomóc może opracowana w ubiegłym roku w USA terapia genowa, która od niedawna dostępna jest również w Polsce. Opiera się na medykamencie określanym jako „najdroższy lek świata”, który kosztuje ponad dwa miliony dolarów. (PAP Life)

ag/ moc/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2021-09-12 17:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany