28 styczeń 2020

Moda na recykling - startuje II edycja!

28 stycznia wystartuje II edycja akcji edukacyjno - ekologicznej„Moda na recykling”. Europejska Platforma Recyklingu odwiedzi wspólnie z uznaną projektantką mody - Anną Kubisz Pabianice. W szkole podstawowej pod czujnym okiem kamer zrealizowane zostaną warsztaty mody recyklingowej, których efekt będzie można obejrzeć w telewizji internetowej ERP.TV. Przygotowane razem z dziećmi recyklingowe stylizacje zaprezentują gwiazdy podczas wielkiego pokazu mody we wrześniu 2020 r. w Warszawie. Kolejne miejscowości, które już teraz potwierdziły swój udział w tegorocznej edycji projektu to: Pruszków i Konstancin - Jeziorna.
REKLAMA
Tak dużo w ostatnim czasie mówi się o zmianach klimatycznych i coraz gorszym stanie naszej planety.  Europejska Platforma Recyklingu zajmuje się tą tematyką na co dzień, podejmując działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Przykładem tych działań jest projekt „Moda na recykling” realizowany we współpracy z projektantką Anną Kubisz. Na początku roku ekspertka modowa zawitała do zakładów przetwarzania elektroodpadów, w których wybierała bezpiecznie przetworzone surowce na bazę do stylizacji. Wyselekcjonowane materiały trafią na warsztaty z dziećmi i młodzieżą, podczas których Europejska Platforma Recyklingu przekaże treści edukacyjne. Uczestnicy dowiedzą się czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i jak być bardziej eko. Z każdych warsztatów przygotowywany zostanie materiał video, który trafi na kanał YouTube ERPTV poświęcony edukacji ekologicznej najmłodszych. Można na nim znaleźć serię filmików, które w przystępny sposób tłumaczą jak właściwie postępować ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz ze zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i odpadami opakowaniowym.

W 2019 roku zorganizowaliśmy pierwszą edycję akcji „Moda na recykling”. Warsztaty modowe i artystyczne polegające na nadaniu elektrośmieciom „drugiego życia” bardzo spodobały się uczestnikom. Odwiedziliśmy 8 miast i gmin z terenu całej Polski. Cieszymy się, że  w czasie każdego z wydarzeń młodzi ludzie choć na chwilę oderwali się od telefonu czy komputera, a przygotowując wyjątkowe stylizacje uruchomili swoją wyobraźnię i zrobili coś pożytecznego dla środowiska. Wielki finał, w czasie którego gwiazdy zaprezentowały recyklingowe kreacje spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów. Mając to na uwadze podjęliśmy decyzję o kontynuacji akcji w tym roku -  mówi dr Mikołaj E. Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

W 2020 r. wspólnie z projektantką mody - Anną Kubisz ekipa ERP.TV odwiedzi nowe miasta i gminy z terenu całej Polski. Znalazły się wśród nich Pabianice, Pruszków i Konstancin - Jeziorna. W ostatnich dniach stycznia w tych trzech miejscowościach pod hasłem „Moda na Recykling” odbędą się spotkania edukacyjne połączone z warsztatami stylizacji z recyklingu. Uczestnicy warsztatów i władze miast, będące Patronami Honorowymi pojawią się też na wielkim finale drugiej edycji akcji połączonym z pokazem mody recyklingowej organizowanym w Warszawie we wrześniu 2020 r.  W ubiegłym roku podczas finału kreacje zaprezentowały takie gwiazdy jak: Barbara Kurdej - Szatan, Katarzyna  Skrzynecka, Anna Popek, Mandaryna, Zygmunt Chajzer i inni. Kto zaprezentuje projekty przygotowane przez dzieci w tym roku dowiemy się już wkrótce!
PRZECZYTAJ JESZCZE

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2021-03-26 19:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany