17 grudzień 2019

O dopalaczach i odpowiedzialności karnej z młodzieżą

fot. KPP Jarocin
Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.
Koronawirus
wielkopolskie
99
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Podczas poniedziałkowej prelekcji, przeprowadzonej przez profilaktyka z jarocińskiej komendy, grupę odbiorców stanowili uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie. Główną tematyką spotkania było omówienie zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków, a przede wszystkim dopalaczy, których zażywanie bardzo często kończy się śmiercią. Dopalacze to niebezpieczne substancje, stanowiące zagrożenie dla zdrowia i życia młodzieży a leczenie osób, które je zażyły jest bardzo trudne z uwagi na nieznany i wciąż zmieniający się skład.

Podczas prowadzonej kampanii zaprezentowano słuchaczom spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii i jej hasła przewodniego. Działania profilaktyczne w szkole mają na celu dostarczanie wiedzy na temat szkód zdrowotnych związanych z używaniem narkotyków oraz nowych środków psychoaktywnych. Uświadomienie dzieci i młodzieży konsekwencji prawnych wynikających z ich posiadania i zażywania.

Zażywanie narkotyków, dopalaczy czy alkoholu niesie też za sobą konsekwencje prawne. Młodzież w tym względzie nie jest wyjątkiem i również ponosi odpowiedzialność karną za swoje postępowanie. Policjantka przypomniała słuchaczom, że samo posiadanie środków psychoaktywnych jest karalne. Ponadto, po ich zażyciu, ludzie zachowują się bardzo irracjonalnie, nie kontrolują swoich zachowań a to prowadzi niejednokrotnie do popełniania, przez zażywającego, przestępstw, za które ich sprawcy ponoszą odpowiedzialność.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
99
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jarocinie

kiedy
2020-04-03 17:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-04 19:00
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-05-24 16:00
miejsce
Szkoła Muzyczna YAMAHA, Jarocin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-05 19:30
miejsce
Jarociński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany